שיחה אישית

29 מרץ 2018


 

גליה תורן חן מארחת את חנה רדו
יזמית חברתית סדרתית,"פמיניסטית קולנית" שהחליטה להשפיע (ועוד איך!)
לשיחה צפופה על נחישות, עשיה והתמדה.
רשימת התארים שלה כה מרשימה עד שהכותרת קטנה מלהכיל,
אבל מה שכבש אותנו בחנה רדו היא היכולת להיות האדם הכי ידידותי ונעים 
ובו בזמן הכי עוצמתי ועומד על שלו שאי פעם תפגשו!

רוצה גם את להשפיע? הצטרפי אלינו...
השיחה הזו היא מתנת החג הכי שווה שתקבלי!

 

 

את חייבת את זה לעצמך

שנים אנחנו מחפשת דמות מופת נשית ראויה להערצה במדבר התרבותי הישראלי.

ואז היא הגיעה והפריחה את השממה.

ביום בהיר אחד, עם תיק צהוב זוהר, סטייל בוהמייני כובש וטון דיבור שחייבים פשוט להקשיב לו, חנה רדו התפרצה לחיינו. זה היה ביום הצילום לסרטוני ההשראה של "גילטי" ליום האישה 2018.

התאהבנו סופית עולמית והחלטנו שיש כאן סיפור חגיגי שהולך להיות מתנת החג הכי גדולה שקבלתן.

סיפור על נשים שעושות שינוי חיובי ביחד למען נשים.

 

מי את חנה רדו?

חנה רדו, יזמית עסקית חברתית סדרתית נחושה ודעתנית, פמיניסטית קולנית שרוצה, יכולה ומשפיעה על מפת ההזדמנויות של נשים.

נתחיל מרשימת התארים המרשימה שלה שמותירה כל גבר פעור פה, שלא לומר מבויש בפינה: משנה ליו"ר ומובילת מיזמים עסקיים חברתיים במקאן ת"א, משרד הפרסום הגדול ביותר בארץ. יוזמת, מייסדת ויו"ר מקאן וואלי סוכנות ניו-מדיה במצפה רמון, ספרינג וואלי - סוכנות לשיווק דיגיטלי לעסקים קטנים בעמק המעיינות, נשיאת סופרסונס - ארגון לשוויון מגדרי בנקודות ההשפעה, שותפה בשי-ספיקס, האקדמיה לאמנות הרטוריקה, משקיעה ומאמינה במדבר תשעשרה, מיזם לשירותים עסקיים מרחוק במצפה רמון ובלב תשעשרה, מיזם להנהלת חשבונות מרחוק בצפת, מרצה ומשתתפת בפאנלים : ציונות חברתית, יזמות ושוויון מגדרי ב-TEDX נשים 2013 TLV, נשים 2014 ירושלים, אילת 2017.

ההישגים והתארים שלה כה מרשימים, אך מה שמרשים בעינינו עוד יותר היא היכולת שלה לקרב ולקבץ אליה אנשים טובים דרך המצוינות שלה. אם תרצו תקראו לזה אינטליגנציה רגשית או פשוט אנושיות צרופה.

בכל מקרה הדברים של חנה יותירו אתכם נלהבים להצטרף אליה...

"ככל שאני פועלת, אני מבינה שזו רק ההתחלה"
חנה רדו

רדו היא וונדר וומן פרקטית מעוררת השראה, יזמית סדרתית שקמה והחליטה לעשות מעשה. היא לא מתמרמרת, לא מתבכיינת ולא שונאת אף אחד, היא פשוט קמה ועושה. העשייה שלה סוחפת אלפי נשים שמבינות שרק ביחד נוכל לייצר את השינוי המיוחל.

 

רוצות להבין למה אנחנו חייבות לייצר שינוי? בואו נדבר קצת מספרים...

נשים במספרים

פערי השכר במדינת ישראל עומדים על בין 30-40% לטובת הגברים. זה אומר שאם הבת שלך והבן שלך מוכשרים במידה שווה, הוא ירוויח כ-40% יותר על אותה עבודה. את מסכימה לזה?

בהרצאות שלה חנה לא מהססת לדבר בגובה העיניים ולהביא דוגמאות מתוך חיי המשפחה שלה, היא מבינה שעד לא נרגיש את השפעת האפליה המגדרית על בשרנו, לא נעשה כלום בנידון.

פמיניזם מבחינתה, הוא כורח המציאות של גברים ונשים כאחד ואנחנו גאות להצטרף אליה לדעה זו. נשים מהוות 51% מהאוכלוסייה, אך מחזיקות רק ב-1% מההון.

עצוב, מרגיז וחשוך. אפשר להתעצבן וליילל ואפשר להבין שרק אנחנו יכולות לשנות את זה.

אם לא הספיקו לכן המספרים, הנה עוד כמה נתונים מהשנים האחרונות: במדד תל אביב 100, מאה החברות החזקות במשק הישראלי מכהנים 95 מנכ"לים ורק 5 מנכ"ליות, 96 יו"רים ורק 4 יו"ריות, 18 דירקטוריות מתוך 100.

אם לא נהיה כולנו "פמיניסטיות קולניות" כפי שחנה קוראת לזה, אין מצב שזה ישתנה. פמיניסטית שקולה נשמע משפיעה.

 

 

איך התחילה העשייה שלך למען שוויון מגדרי בנקודות ההשפעה?

"נקודת המפנה המשמעותית חלה לקראת ועידת ישראל לעסקים "גלובס" 2014, כאישה של מספרים, ניסיתי לסדר לעצמי את העובדות בראש. מעל 200 דוברים היו בוועידה, מתוכן כ-10 נשים רובן מנחות. למה? העורך אמר שאין נשים משפיעות!

 זה הספיק כדי להרגיז אותי כל כך עד שהחלטתי להקים את SUPERSONAS מיזם למען שוויון מגדרי בנקודות ההשפעה. המטרה הראשונית של סופרסונס הייתה שוויון מגדרי בכנסים. הצבנו לנו יעדים מעשיים, להשיג נוכחות שוויונית בוועידות עסקיות נחשבות, לפחות כפי הייצוג שלנו באוכלוסייה. להיות שם בנקודות בהן אפשר להשפיע ולשנות.

היום, סופרסונס היא קהילה המונה אלפי נשים חזקות, משפיעות ויוזמות שפועלות בשיתוף פעולה למען שוויון מגדרי בזירות שונות בחברה הישראלית."

 

 

מיזמים עסקיים חברתיים, ההווה והעתיד...

כפרסונה בלתי נלאית, חנה הציבה מטרות ויעדים ברורים לעשיה העסקית-חברתית שהיא יוזמת:

  • שכר שווה לשני המינים
  • יכולת להתפרנס בכבוד בכל מקום
  • איזון קריירה ועבודה
  • רוח צוות ושיתוף פעולה מניב
  • פמיניזם כדרך חיים ברורה מאליה

 

בשלוש השנים האחרונות היא הקימה שבעה עסקים חברתיים!

מספר שיא לכל הדעות, אך כשמדובר בחנה, דבר לא מפתיע..

בחרנו  להציג לכן שניים מהמיזמים מעוררי ההשראה הללו שמספקים פרנסה בכבוד ובאווירה נעימה לנשים באזורים מוכי תעסוקה. המיזמים הללו מהווים פלטפורמות ומודלים להמשך פיתוח עסקים חברתיים למען נשים באזורי פריפריה נוספים בארץ.

מדבר תשעשרה מצפה רמון "עובדות רחוק בשבילך"

מדבר תשעשרה נולד כדי להפריח את השממה התעסוקתית לנשים במצפה רמון. המיזם מעניק שרותים עסקיים חיוניים מרחוק על מנת לחסוך במשאב היקר ביותר של כל ארגון-זמן. בין היתר מציע מדבר תשעשרה שרותי  מזכירות, ניהול יומן, שרות לקוחות וטלמרקטינג באיכות גבוהה ובמחיר נגיש. העסק הזה מעורר השראה כי כל כולו מבוסס על חיפוש הזדמנויות לטובת פיתוח מצפה רמון והסביבה. מנהלות אותו שתי מנכ"ליות מוכשרות המעסיקות נשים שנהנות משכר הוגן ומסביבת עבודה מפרגנת, נטולת אגו וכמובן שוויוניסטית ופמיניסטית.

 

לב תשעשרה צפת "נותנות את הלב בשבילך"

נשים במשרה מלאה באזור צפת והפריפריה הצפונית מרוויחות בממוצע 4,800 ₪. אימהות עובדות נאלצות לעבוד במקביל במספר משרות על מנת להביא אוכל לילדים. האזור דל בהזדמנויות עסקיות לנשים שכל מה שהן מבקשות היא הזדמנות להתפרנס בכבוד בסביבת עבודה נעימה ושוויונית.

ואז הגיעה  חנה עם הרעב הבלתי פוסק לעשיה והעין הטובה לזיהוי כישרונות והזדמנויות וביחד עם הצוות הנחוש שלה הקימה את לב תשעשרה, שרותי הנהלת חשבונות מרחוק. עסק חברתי נוסף וחדש המנוהל עבור נשים, על ידי נשים. השירותים העסקיים שמעניקות עובדות המיזם בתחום הנהלת החשבונות מספקים פתרונות  חכמים ללקוחות מהמרכז ומעניקים פרנסה לנשים בצפת והסביבה.

 

 

השיחה עם חנה השפיעה עלינו כל כך עד שביקשנו להיות חלק, לערוך סיור עם חנה בין המיזמים השונים שלה הפזורים בחבלי הארץ היפים ביותר ולהיות חלק מצוות החשיבה על המשך היזמות העסקית-חברתית שלה ומי יודע? אולי נקים משהו ביחד בתחום היופי ואתן תהיו הראשונות לשמוע על כך ולקחת חלק פעיל...

מעורר השראה? רוצות לדעת עוד, היכנסו לאתר של חנה, הקשיבו להרצאות משנות החיים שלה והשינוי החיובי יגיע גם אליכן.

 

ונסיים בתובנה ששיתפתי בה את חנה באחת משיחות הטלפון ביננו, תובנה חשובה לכל אדם עובד ובמיוחד לנשים ולאמהות, שעשויה לסדר לכן את הראש בקשר לאיזון קריירה ועבודה:

"אני לא עובדת, אני פשוט חיה ומשם נוצרת הפרנסה הכי טובה. 
כך אני מתנהלת ולכך אני שואפת גם עבורכן".

שלכן, גליה תורן חן

0

סל הקניות שלי

אין מוצרים בסל הקניות

סל הקניות שלך ריק

אל תפספי מוצרים במחירים מיוחדים! 5

אל תפספי מוצרים במחירים מיוחדים!

היי!

התחברי לאתר והתחילי לצבור הנחות בתכנית הנאמנות שלנו

WELCOME BACK

אפשר להתחבר באמצעות שם משתמש וסיסמא או באמצעות קוד אשר אשלח לטלפון הנייד שלך

שכחת סיסמא ?

שלחנו לך SMS לטלפון הנייד עם קוד כניסה

או

או

כיף שבאת :)

הרשמי לאתר והתחילי לצבור הנחות בהתאם לתכנית הנאמנות שלנו

הסיסמא צריכה להכיל לפחות 6 תווים

או