GUILTY  מתגייסת למען אנשים עיוורים ולקויי ראיה
 ותורמת 10 אחוזים מהמכירות למרכז לכלבי נחיה לעיוורים בבית עובד!

 

לעשות משהו טוב למען מישהו אחר!

יום המעשים הטובים הוא דרך נחמדה להזכיר לעצמנו שאנחנו בני אדם... הרי באופן טבעי, כדאי לכולנו להיות טובים אחד לשני מדי יום.
אז, למה צריך לציין יום אחד בשנה? אולי כי המציאות עדיין קשה ונושכת? אולי כי עדיין לא למדנו לחבק את השונה מאתנו?
לא משנה מה הסיבה, השבוע אנחנו תורמים את תרומתנו הצנועה בהגברת המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראיה. אנשים אמיצים שלא מניחים למגבלה שלהם להגדיר אותם!
אנחנו כאן בשבילם עם תרומה מיוחדת והרבה אהבה... שיתוף פעולה מיוחד עם מרכז ישראלי לכלבי נחיה לעיוורים בבית עובד.

 

איך הכול התחיל?

לפני מספר שנים, בעודנו מתלבטות איך לתרום למען הקהילה, נפגשנו בנשים עם עיוורון ולקויות ראיה בסדנת טיפוח שהתנדבנו להעביר במרכז לכלבי נחיה בבית עובד. שם, בין המדשאות המטופחות, לכלביה הנקייה והמזמינה עם הכלבים הכי חכמים ויפים שראינו, התאהבנו.

הנשים שהגיעו להשתתף בסדנה הביעו התעניינות כה גדולה ביופי ובטיפוח, למרות שחלקן מעולם לא זכו להביט בעצמן במראה. הן הסבירו לי ולצוות של מותג האיפורOFRA  שפרש את חסותו על האירוע כי הן "מרגישות" כיצד אחרים מגיבים לחיצוניות שלהן, גם אם הן לא רואות בעצמן.

התרגשנו ונשארנו. מאז ועד היום אנחנו עושות ככול שביכולתנו לקדם, לסייע, להגביר מודעות ולעזור לאנשים הטובים שבמרכז שתורמים מדי יום מזמנם וממרצם עבור אוכלוסיות עם מוגבלויות ראיה.

 

על מרכז ישראלי לכלבי נחיה לעיוורים בבית עובד

מדובר במלכ"ר- עמותה ללא כוונת רווח, אשר פועלת ברציפות משנת 1991 ומשתייכת לארגון העולמי המקצועי להכשרת כלבי נחיה לעיוורים. המרכז מעניק הזדמנות לאנשים עם עיוורון לזכות בחיים עצמאיים ומלאים לכל דבר בעזרת סיוע של כלב נחיה. מדובר בהזדמנות מצילת חיים. העיוורים שפגשנו במרכז מנהלים חיים מעוררי השראה הכוללים חיי משפחה, קריירה, תחביבים, נסיעות לחו"ל - בלי לתת למגבלה לנהל אותם.

 

כלבי נחיה מצילים חיים

בניגוד לשימוש במקל, אשר מרחיק אנשים מן העיוור, הרי שכלב נחיה מקרב לבבות ומזמין את הסביבה למגע ולליטוף. הכשרת כלב נחיה והתאמתו לאדם העיוור הינה תהליך ארוך שכרוך בעלות גבוהה של כ-25,000 דולרים, אותם דואג המרכז לממן בעצמו מכספי תרומות. כן, כן מה ששמעתם, הכול מכספי תרומות. האדם העיוור אינו נדרש לשלם עבור השרות והוא אף זוכה לקורס מיוחד בתנאי מלון עם פעילויות מעשירות והדרכה צמודה עד הבית. המרכז דואג לשרות מקצועי לאורך כל החיים המתבטא בהכשרה ברמה גבוהה, בהתאמה בין האישיות של האדם העיוור לזו של הכלב ואפילו בהדרכה של המשפחה והסביבה. האכפתיות מגיעה עד לרמת ביצוע מטלות היום יום שנראות לנו טריוויאליות כמו : הכנת כוס קפה, ארוחות, קניות וסידורים. בתהליך ההכשרה הכלב הופך לעיניים ולחבר הכי טוב. אתם מתארים לעצמכם עד כמה זה מעצים ומשנה את החיים עבור אדם עיוור!

 

שיתוף פעולה שכולו טוב

 מאחר שכול הפעילות המקודשת הזו ממומנת מכספי תרומות בלבד, החלטנו להרים את הכפפה ולהציע גם לכם להיות חלק ממשהו מעצים וטוב...
כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לרכוש כהרגלכם מוצרי טיפוח, איפור, שיער ובישום באתר גילטי ביום המעשים הטובים 2016 ואנו נדאג לתרום 10% מהרכישה לטובת פעילות המרכז הישראלי לכלבי נחיה בבית עובד. 
כן, זה פשוט לעשות טוב ולהעביר את זה הלאה!

 

שיטת איפור לנשים עיוורות

רצינו לשתף אתכם עוד קצת בעשיה שלנו ולספר לכם שפיתחנו שיטת איפור לנשים לקויות ראיה המבוססת על מגע מורפולוגי (מישוש נקודות העומק והגובה בפנים) ועל שימוש במוצרים על בסיס מרקם קרמי שאינו דורש שימוש במתווכים כמו מכחולי איפור. שיטה זו אינטואיטיבית ונוחה יותר לנשים עם עיוורון.
בסדנאות האיפור והטיפוח שאנחנו מעבירים, מלמדים את הנשים העיוורות לסמן מוצרי איפור ולהבדיל ביניהם בעזרת מישוש, להניח באופן מיטבי מוצרי טיפוח ואיפור ובעיקר... להרגיש טוב עם עצמן ועם הסביבה.
באופן אישי, אני מרגישה שלי, הנשים העיוורות מצטיינות במיוחד ומלמדות אותי משהו חדש על חוש הריח בכל פעם שאנחנו נפגשות.

 

מקווים שתצטרפו אלינו למסע הקטן שלנו למען האחר, כי רק אם נדע לקבל את השונה נוכל להסתכל לעצמנו בעיניים...

 

רוצים לקרוא עוד?
אתר המרכז הישראלי לכלבי נחיה בבית עובד עומד לרשותכם: www.israelguidedog.org

לידיעתכם, המרכז הישראלי לכלבי נחייה לעיוורים לוקח חלק במיזם "עיגול לטובה" בו ניתן לתרום אגורות ספורות בכל קנייה בכרטיס  אשראי, ע"י עיגול כלפי מעלה לשקל הקרוב. סכום התרומה המצטבר הוא כ-4 ₪ בממוצע חודשי. המאמץ הקטן של כל אחד מאתנו, עשוי במצטבר, לסייע באופן משמעותי  לפעילות העמותה. למידע נוסף הקליקו כאן.

 

שנזכה תמיד רק למעשים טובים!

גליה וצוות גילטי 

מאת : גליה תורן חן, יועצת אסטרטגית למותגי יופי, מגישת טלוויזיה, "מילון היופי", ערוץ 10

0

סל הקניות שלי

אין מוצרים בסל הקניות

סל הקניות שלך ריק

אל תפספי מוצרים במחירים מיוחדים! 5

אל תפספי מוצרים במחירים מיוחדים!

היי!

התחברי לאתר והתחילי לצבור הנחות בתכנית הנאמנות שלנו

WELCOME BACK

אפשר להתחבר באמצעות שם משתמש וסיסמא או באמצעות קוד אשר אשלח לטלפון הנייד שלך

שכחת סיסמא ?

שלחנו לך SMS לטלפון הנייד עם קוד כניסה

או

או

כיף שבאת :)

הרשמי לאתר והתחילי לצבור הנחות בהתאם לתכנית הנאמנות שלנו

הסיסמא צריכה להכיל לפחות 6 תווים

או