במקום לנפנף מעל המנגל או בדגל המדינה
החלטנו לקחת יוזמה ולנפנף כמה מיתוסים מגבילים על נשים, גברים ומה שביניהם.
צוות גילטי נרתם לשיפור התקשורת בין המינים ומביא לכם את
נקודת המבט שלה ונקודת המבט שלו על חופש ביטוי ועצמאות כלכלית ואישית!

FREE your mind and the rest will follow!

 

השבוע במדור אני מציגה את הצד שלנו, הנשים, ומולי שני גברים נבחרים שעושים כבוד למין הגברי :

 

יוסי שטרית - מאמן אישי ו- NLP MASTER  "בנתיב אחר", שמסייע בפיתוח קריירה ומעניק הכוונה אישית ומקצועית, איש משפחה למופת בשלהי שנות ה-40 לחייו.

 

בן אומנסקי -  צלם ובמאי, אמן, הוכשר אקדמית במסלול לאמנויות המסך בבצלאל, איש אשכולות וחובב ספר, בעל סטודיו לצילום ועריכה בתל אביב, בשנות ה-20 לחייו.

 

עצמאות לוקחים או מקבלים?

נקודת המבט שלה - גליה : ההיסטוריה מוכיחה ללא עוררין שעצמאות לוקחים ולא מקבלים!
את עצמאות המדינה לא קבלנו, אלא דרשנו ולקחנו תוך מאבק בלתי מתפשר.
רוצה חופש בחירה והתבטאות ללא גבולות? קומי מדי בוקר ועמדי על הזכויות האלה. הן שלך. אף אחד לא ייתן לך אותן אם לא תדרשי אותן לעצמך מתוך אמונה שזה מגיע לך.
במאה ה-21, משפטים כמו: "בעלי לא אוהב שאני מתאפרת/ באה מאוחר/ יוצאת לעבודה...(מחקי את המיותר) אינם כורח המציאות. הם נשמעים כמו שרידים של מחשבה ממאה אחרת.

נקודת המבט שלו - בן :ישנה תפיסה תרבותית רווחת לפיה "גברים מפחדים מנשים עצמאיות וחזקות"... תנו לי לנפץ לכן את המיתוס הזה נשים יקרות ואהובות - אני אוהב נשים חזקות!
מערכת זוגית בה לשני בני הזוג אפשרות לביטוי עצמי עצמאי היא הסטנדרט הרצוי מבחינתי.
אם אתן חושבות שאנחנו, הגברים נהנים להיות תמיד "חזקים" ומעדיפים נשים "חלשות" או "נתמכות", אתן טועות ובגדול. מערכת זוגית היא דיל שמתפתח, נושם וחי.  הסטנדרט מבחינתי כגבר היא זוגיות חזקה, דינאמית שמאפשרת לשני בני הזוג פיתוח יכולות בכל התחומים הרלוונטיים להם.

 

עצמאות כלכלית

הצד שלה - גליה : עצמאות כלכלית כבר איננה נמצאת בגזרת "מי ישלם על הארוחה..", עצמאות כלכלית היא היכולת של כל אישה לבחור בדרך שלה מבלי להיות תלויה על צווארו של גבר. מנקודת המבט שלי, אישה חייבת שתהיה לה יכולת השתכרות שתאפשר לה להיות משוחררת ועצמאית מתלות באדם אחר לפרנסתה. זה עושה את כל ההבדל בשעת משבר, בין להיות "על הקרשים" לבין "לעמוד על הרגליים ולהמשיך בדרך..."

הצד שלו - יוסי : כמאמן אישי להעצמה, אני פוגש הרבה אנשים בנקודות שפל ומשבר וגם בנקודות אור ושמחה. אחד הטיפים שאני נותן לחיים וכדאי שכל אדם יקפיד עליה הוא טיפוח קשרים וכישורים. לכל אחד מאתנו יכולת כלכלית פוטנציאלית שתלויה ביכולות שלנו וביחסים הבינאישיים שאנו מפתחים.
בכל שלב, אל תוותרי על הקשרים והכישורים שלך, המשיכי לשכלל ולפתח אותם. נראה לך שאין לך מספיק? סביר להניח שאת טועה. שבי וערכי רשימה של כל היכולות שלך מבישול ואפיה ועד הקלדה, ערכי גם רשימת קשרים מהמעגל הראשון של משפחה, דרך מעגל החברים ועד לקשרי עבר. הרשימות הללו הן הצידה שלך לדרך והבסיס למערכת ההגנה הכלכלית שלך.

 

עצמאות מחשבתית

הצד שלה - גליה : אף פעם אל תוותרו על עצמכם, אנשים יכולים להשתנות ולשנות בכל גיל. אל תגידו לעצמכם "זה אני, זה מה שיש..." אם תשמרו על חשיבה עצמאית ותמשיכו ללמוד ולפתח יכולות בכל גיל, תשמרו את האש והלהבה.
אל תניחו לאחרים לדבר במקומכן או לספר לכן מה אתן חושבות. שמרו על ראש פתוח וחשיבה עצמאית גם בתוך מערכת של זוגיות ומשפחה. מותר לכן לחשוב אחרת.

הצד שלו - יוסי : לכל אחד ניתנה הזכות להגשמה עצמית בנתיב שלו/ה, תנו לעצמכם ללכת בו. כמי שעבר כמה גלגולי קריירה ומלווה אחרים במסלולי החיים, אני יודע ששמירה על ראש פתוח היא הנכס הגדול ביותר לכל גבר או אישה הן בפיתוח קריירה והן בשימור זוגיות.

 

עצמאות ועוצמה- שווים אבל שונים

הצד שלה - גליה : כדי להוכיח שאני שווה כמו גבר, אני לא חייבת להראות כמו גבר או לדבר כמוהו. נהפוך הוא.. אני מאמינה גדולה בעוצמת הרכות הנשית. יש לי יותר כוח ויותר כלים מלמרבית הגברים: איפור, עקבים, שמלות, תכשיטים - הם כלים של עוצמה ולא של נחיתות אם אני בוחרת להשתמש בהם נכון.

הצד שלו - בן : כל אחד הוא שונה וייחודי ולכן אנחנו יכולים לאתגר ולחזק אחד את השני. אל תהיי חזקה כמוני, תהיי חזקה יותר ממני. לפעמים את מובילה ולפעמים אני. כל אחד בדרך שלו.
באהבה עצמאית ששייכת לשני בני הזוג כאינדיבידואלים שיוצרים גוף אחד חזק ואיתן, לא מפסיקים לצמוח!


ואנחנו במערכת גילטי אומרים: במערכת יחסים בריאה, לא תדרשו לוותר על עצמכם, תצליחו לשמור על העצמאות שלכם ולמזוג אותה לתוך המערכת הזוגית ליצירת הנאה הדדית ואיכות חיים מספקת ללא מריבות מיותרות, תחושות בעלות או רגשות אשמה.
באיכות חיים כזו אנחנו תומכים ומאמינים בגילטי.

 

חג עצמאות שמח עם הרבה תובנות ומחשבות חדשות!

גליה וצוות גילטי

 

מאת : גליה תורן חן, יועצת אסטרטגית למותגי יופי, מגישת טלוויזיה, "מילון היופי", ערוץ 10

0

סל הקניות שלי

אין מוצרים בסל הקניות

סל הקניות שלך ריק

אל תפספי מוצרים במחירים מיוחדים! 4

אל תפספי מוצרים במחירים מיוחדים!

היי!

התחברי לאתר והתחילי לצבור הנחות בתכנית הנאמנות שלנו

WELCOME BACK

אפשר להתחבר באמצעות שם משתמש וסיסמא או באמצעות קוד אשר אשלח לטלפון הנייד שלך

שכחת סיסמא ?

שלחנו לך SMS לטלפון הנייד עם קוד כניסה

או

או

כיף שבאת :)

הרשמי לאתר והתחילי לצבור הנחות בהתאם לתכנית הנאמנות שלנו

הסיסמא צריכה להכיל לפחות 6 תווים

או