3 מאי

 

Beauty with Depth

האבא המייסד של תחום האיפור, 
האיש והמותג שהמציא את המילה "מייק אפ", 
מתארח במדור מרגש במיוחד!

 

"אנחנו לא נולדים זוהרים, הזוהר הוא יצירה שלנו" מקס פקטור

 

הרבה יותר ממותג יופי, אגדה של איפור!
 MAX FACTORהנה הסיפור...

 

מקס פקטור, המאפר האגדי נחשב לאב המייסד של עולם האיפור. כישרונו האדיר הגדיר מחדש את מונחי היופי בעידן הזהב של הוליווד. הכוכבות הגדולות ביותר של הקולנוע הקלאסי צמחו תחת מכחולי האיפור שלו, הפורמולות החדשניות שפיתח והפאות שעיצב: אווה גרנדר, ג'ין הארלו, מרלן דיטריך ועוד רבות ומפורסמות, נשבעו לו אמונים ולא יצאו מפתח ביתן מבלי להשתמש במוצרי האיפור שרקח עבורן המאסטר.

מרבית מונחי ומוצרי האיפור שאנחנו משתמשים בהם כיום, מקורם בפיתוחים של מקס פקטור שהאמין בכל ליבו שהזוהר חייב להיות בהישג ידה של כל אישה. למרות שהיה יקיר תעשיית הקולנוע ואפילו זכה באוסקר על פועלו, מקס פקטור היה הראשון שגילה לקהל הרחב את סודות היופי של האייקונות ההוליוודיות.

מאז ועד היום, נשמרת מסורת החדשנות של המותג שמקפיד להגיש לנשות העולם את נוסחאות האיפור האיכותיות ופורצות הדרך ביותר, במחירים נגישים.

 

סקרנים לדעת איך הכול התחיל?

קבלו 12 עובדות מרתקות על מקס פקטור (כי במקרה הזה אי אפשר להסתפק ב-10):

1. מקס פקטור נולד בעיר לודז' שברוסיה בשנת 1872. בבגרותו הקים בה חנות מתמחה לתחום היופי. פקטור מהגר לארה"ב ב-1914 ומתיישב בעיר הכוכבים:

 לוס אנג'לס.

2. באותה השנה מקס פקטור משנה את פני ההיסטוריה, כשהוא טוען שאיפור הבמה שמשתמשים בו לאיפור כוכבות הקולנוע של התקופה "מחריד", ויוצר במקומו את בסיס האיפור (Grease paint) הראשון שנראה טבעי ואנושי. 

3. כמאפר אגדי וכמותג יופי, מקס פקטור לא שומר את הסודות המקצועיים לעצמו. ולראיה, כבר בשנת 1916 מציע מקס פקטור לקהל הרחב צלליות ועפרונות לגבות.

4. בשנת 1918 מגדיר מקס פקטור את עקרון ההרמוניה של האיפור לפי גוון העור, צבע השיער וצבע העיניים. אותו העיקרון משמש אמני איפור מאז ועד היום!

5. המונח""Make up בו אנחנו משתמשים עד ימינו לציון קטגורית האיפור, הוטבע על ידי מקס פקטור כבר בשנת 1920. השנה בה הציג לראשונה ליין איפור שלם לנשים מחוץ למסך הכסף.

6. במסגרת שלל המצאותיו, מצליח המאפר הענק לפתח את הליפ-גלוס הראשון שכונה בתקופתו Lip pomade ונוצר במטרה לתת ברק וזוהר לשפתיים של הכוכבות שאיפר באולפנים. זה היה בשנת 1928.

7. גאונות האיפור של המותג מקס פקטור ממשיכה להפתיע כשבשנת 1932 הוא בונה שיטת מדידה לפרופורציות הפנים במטרה לשכלל את אמנות פיסול הפנים ובכך הופך גם לאבי תורת ההצללה, הלא היא שיטת הקונטור בה אנחנו נוהגים להשתמש היום. כולנו חייבות לו את הקונטור וההיילייט המחטבים!

8. בשנת 1938, בגיל 66 נפטר מקס פקטור ובנו- אמן האיפור מקס פקטור ג'וניור יורש את מקומו וממשיך את דרכו המקצועית. השפתון העמיד הראשון שעמידותו נמדדה באופן מדעי בעזרת "מכונת נשיקות" יצא לשוק שנתיים לאחר מכן.

9. מוזיאון MAX FACTOR  שמצדיע לפועלו ולתרומתו לעולם האיפור ולאמנות הקולנוע, נחנך בהוליווד בשנת 1984 .

10. בשנת 1991 נרכש מותג האיפור חובק העולם על ידי תאגיד פרוקטר אנד גמבל, שממשיך לפתח את מורשת אמנות האיפור הנגיש ולהביא זוהר לכל אישה באשר היא.

11. השפתון העמיד ל-12 שעותLip Finity , הושק בשנת 2000 ובין השנים 2006-2008 נמכר בקצב אששש של שפתון בכל 9 שניות!

12. מסורת האמנים של המותג נשמרת עד ימינו. בשנת 2004 התמנתה אמנית היופי המוערכת Path McGrath למנהלת האמנותית ולמעצבת הקולקציות הבינלאומית של הבית. מאז ועד היום ממשיך המותג לפתח מוצרי איפור טרנדיים ומתקדמים המתאימים לקצב החיים של האישה המודרנית.

 

אנחנו בגילטי גאים לייצג את המסורת המפוארת של המותג מקס פקטור, המותג שהמציא את האיפור. ולזה אנחנו קוראים מותג עם עומק ומשמעות!

מבחר מוצרי המותג מוצע כעת באתר ואנחנו מאמינים, שבדיוק כמו כוכבות הוליווד, את הולכת להתמכר לאיכות שלו..

 

שלך תמיד,

גליה וצוות גילטי

אייקון סל 0

סל הקניות שלי

סל הקניות שלך ריק

היי!

הזיני את כתובת האי-מייל שלך / התחברי דרך הפייסבוק והתחילי לצבור הנחות בתכנית הנאמנות שלנו

WELCOME BACK

הזיני סיסמא בכדי להתחבר לאתר

כיף שבאת :)

הרשמי לאתר והתחילי לצבור הנחות בהתאם לתכנית הנאמנות שלנו

או