Meet Mr. Digital :
כרמל ברן מייסד ומנכ"ל ארגון הדיגיטל הישראלי 

כשמסתכלים מסביב, נדמה שאין אף אחד בעולם. כולם חיים ביקום מקביל שהוא וירטואלי ודיגיטלי לחלוטין.

כולנו מבלים יותר ויותר שעות עם מסך כזה או אחר מול העיניים ועוברים לצריכה דיגיטלית של מידע ומוצרים. הצמיחה המהירה והגורפת של תעשית הדיגיטל מביאה עמה תופעות לוואי שונות ובין היתר בלבול, פערי מידע , אצבעות מאשימות ואינפלציה של עובדים לא בהכרח מיומנים. מה עושים? מתארגנים!

אנחנו בגילטי חיים את העולם הדיגיטלי. ואם אתם קוראים שורות אלה- כנראה שגם אתם. כאתר אי-קומרס נולדנו לתוך המהפכה הדיגיטלית כארגון שכולו מושתת על פעילות און ליין, לכן חשוב לנו לחקור את התחום ולשתף אתכם- מה מצבו כיום בארץ ובעולם ולאן הוא מתפתח...

 

 

כרמל ברן כבר כאן עם התשובות שעשויות לעניין את כל מי שנוגע בעולם הדיגיטלי או שואף להשתלב בו :

 

מי אתה כרמל ברן ? מייסד ומנכ"ל ארגון הדיגיטל הישראלי, בן 32 מתל אביב. בוגר תואר ראשון בשרותי אנוש מאוניברסיטת חיפה, שכמו כל ילד שלומד באקדמיה ניצב מבולבל נוכח שפע המידע הלא פרקטי שמועבר בין כתלי האוניברסיטה ותוהה במה יעסוק אחרי התואר.

כרמל משתף אותנו בתחושות שמלוות הרבה אנשים צעירים : " כאדם פעלתן התחברתי לאגודת הסטודנטים, הפעלתי ויצרתי קשרים והצטרפתי לפרויקט התמחות. זה לימד אותי הרבה על אגודות, ארגונים וכיצד הם פועלים. פיתחתי לעצמי רשת של קשרים ואנשים ועסקתי בחיי לילה, פרסום, יחסי ציבור ושיווק דיגיטלי. גיליתי שניהול קהילה עם תוכן איכותי- זה מעניין ומעצים".

"מהר מאוד הבנתי שעם כל הכבוד לחיפה, ההתרחשות המקצועית האמתית מתרחשת בתל אביב ולכן עברתי למרכז ועבדתי במשרדי פרסום ובסוכנויות דיגיטל מובילות. קיבלתי תפקידי מפתח מרתקים כמו ניהול פרויקט הדיגיטל הבינלאומי של חברות כמו סמסונג וכמובן שהייתי בשמיים. עברתי "לצד הלקוח", לנהל דיגיטל בארגונים ובאתרים גדולים, נגעתי בכול היבטי ענף הדיגיטל ממיתוג ועד טכנולוגיה וזה הכין אותי לדבר שבאתי לעשות - לשלב הבא שיש בו מהות ומשמעות".

 

 

למה הקמת את ארגון הדיגיטל הישראלי ? "לתדהמתי גיליתי שלמרות שהתחום מאוד מפותח בישראל ואחוזי החדירה של ממשקים דיגיטליים אצלנו גבוהים ביותר, אין ארגון גג לתחום הדיגיטל בישראל. חסרה מודעות, אין סטנדרטיזציה מקצועית של תקנים ותפקידים. ערכתי בדק בית והחלטתי להקים עמותה שתאגד את העוסקים בתחום הדיגיטל בישראל - עובדים, מנהלים, ארגונים וחברות. המטרה שלנו היא לאגד, לאחד ולקדם תפקידי ניהול בתעשיית הדיגיטל, תוך הענקת מידע רלוונטי ועדכני לכל מי שנוגעים בתחום".

 

 

איך מגדירים את תחום הדיגיטל ? הרי כולנו דיגיטליים ביום יום ! "דיגיטל הוא שם קוד, מעין "באז וורד"- מושג שניתן לקחת אותו לכל מיני כיוונים. הארגון עוסק בכול ההיבטים : מטכנולוגיה ופיתוח, דרך שיווק ומיתוג ועד לניהול דיגיטל ברמות שונות. אנחנו מתייחסים לדיגיטל כאל דרך חיים. מבחינתו תפקיד מנהל הדיגיטל הוא להיות סוכן שינוי ולקרב את כולם אל המהפכה. הרי מרבית הארגונים והאנשים כבר שם ממילא, עכשיו כדאי לעשות להם סדר".

 

 

אילו שירותים מעניק האיגוד ומי חברים בו ?

"הארגון קיים כשנה וחצי וכבר חברים בו כ-400 איש נושאי תפקידים, מנכ"לים של חברות גדולות ובינוניות, פרילנסרים ואנשים שמתעניינים בענף. חזון הארגון הוא לפתח קהילה שבה פורומים דיגיטליים ייעודיים שיוכלו לתת תשובות לכל השאלות וההתלבטויות. פורומים אלה יפעלו לפי מקצועות : אי-קומרס (מסחר און לין), שיווק, מדיה ופרסום, חווית משתמש, טכנולוגיה ועוד - כול אחד מאלה הוא מקצוע בפני עצמו בענף הדיגיטל המתפתח".

"הפורומים ינוהלו על ידי מומחים בכירים בתחום אשר מעבירים אצלנו בארגון השתלמויות ומשתתפים בכנסים ובמפגשים של נטוורקינג. החברות בארגון כרוכה בדמי חבר של 390 ₪ לשנה, וכוללת כרטיס לכנס השנתי, השתלמות אחת ללא עלות, 50% למפגשי נטוורקינג ולאירועים וכמובן כרטיס חבר עם שייכות לקהילת הפורומים."

 

 

ספר לנו קצת על חווית הקמת ארגון מקצועי במדינת ישראל ? " זה מרגש ומהותי בעיני לעסוק בתחום שאני אוהב ממעוף הציפור ולא להתמקד רק בדיטיילס המייגעים של היום-יום. זאת זכות לעבוד עם ועבור אנשים, לשמור על זכויות עובדים, להשפיע על תכנים אקדמיים, להעלות מודעות ולייצר סטנדרטיזציה הולמת. בתחילת הדרך שלנו אנשים היו סקפטיים, אבל עברנו כבר את יעדי ההרשמה שלנו, הצלחנו לייצר דיבור ועוד היד נטויה על המקלדת (-:"

 

 

מה החזון של הארגון ? "למשוך אנשים טובים למשרות טובות בתעשיית הדיגיטל. לפתח את המקצועיות של התחום. יהיו יותר אופציות וגם הרבה ביקוש. אנחנו שואפים לחבר אנשים פעילים בתעשייה לסטודנטים באקדמיה - להיות פרקטיים יותר ולשקף את המציאות. לתרום לאנשים שרוצים להשתלב. להיות כתובת לידע, עזרה הדדית, מידע אקטואלי.

בנוסף, חשוב לנו גם לקדם אג'נדה חברתית - לתת סיכוי שווה למגזרים ולפריפריה. מדובר בתחום שרלוונטי לכולנו וחשוב לתת הזדמנות שווה".

 

 

כמי שעוסק במקצועות העתיד - מה התחזית שלך? "ישנם נושאים שהם בועות, מדברים עליהם המון אבל הם לא יתממשו במלואם בעתיד הקרוב. למשל, בינה מלאכותית, תוכנות שמחליפות בני אדם - זה עוד רחוק! לשמחתנו, עדיין צריך להעסיק בני אדם גם בתחומים סופר טכנולוגיים".

 

 

אז מה כן יקרה מחר ? "שיווק פרסונלי ואוטומטי ! איסוף דאטה מדויק, אמין ואוטומטי שיעבוד כמו מכונה משומנת. מצד אחד זה ייתן מידע יקר ערך לארגונים ומצד השני ישפר את חווית המשתמש שלנו כי יצליחו לדייק הרבה יותר את מה שאנחנו אוהבים לקנות, לקרוא ולעשות".

 

 

ולסיום, מה הטיפ המנצח שלך למי שמעוניינים להשתלב בתעשיית הדיגיטל ולהצליח בה?

"כדאי להשקיע בקשר האנושי. זה משהו שהולך ואובד. קשרים אמיתיים מחוץ למרחב הווירטואלי - לעשות נטוורקינג. להשקיע באחרים, לתת, לשמר קשרים.

עצת זהב נוספת היא להתמקד - לוקח שנים לזקק  את מה שאתה באמת רוצה לעשות, אז תשקיעו מחשבה במיקוד שלכם מתחילת הדרך וזה יבוא".

 

 

אני מוסיפה ציטוט מנצח משלנו : "אל תנסו להצליח, נסו להיות משמעותיים וההצלחה כבר תגיע מאליה".

מקווים שהצלחנו לתת לכם עוד קצת חומר למחשבה על העולם הדיגיטלי שאנחנו חיים בו.
תודה רבה לכרמל ובהצלחה בהמשך הדרך.
אנחנו כבר חברים בארגון ומאמינים שמקצועיות היא הדרך.
אז, נתראה בכנסים ובשמחות! (-:
גליה וצוות גילטי

 

קרדיט צילום כרמל ברן : פלג אלקלעי

0

סל הקניות שלי

אין מוצרים בסל הקניות

סל הקניות שלך ריק

אל תפספי מוצרים במחירים מיוחדים! 5

אל תפספי מוצרים במחירים מיוחדים!

היי!

התחברי לאתר והתחילי לצבור הנחות בתכנית הנאמנות שלנו

WELCOME BACK

אפשר להתחבר באמצעות שם משתמש וסיסמא או באמצעות קוד אשר אשלח לטלפון הנייד שלך

שכחת סיסמא ?

שלחנו לך SMS לטלפון הנייד עם קוד כניסה

או

או

כיף שבאת :)

הרשמי לאתר והתחילי לצבור הנחות בהתאם לתכנית הנאמנות שלנו

הסיסמא צריכה להכיל לפחות 6 תווים

או