הן שלוש נשים מעוררות השראה, הן מכנות את עצמן "למה, מה ואיך"
ומלמדות נשים לתפוס את הבמה הראויה להן.
הכירו את הנשים המרתקות שמאחורי המיזם החברתי

She Speaks

 

נעים להכיר....

מישל שטיין טיר, מנכ"לית משותפת ומנהלת אקדמית של She Speaks

מומחית לרטוריקה ולתקשורת מול קהל ומצלמה, מכשירה בכירים בכל משרדי הממשלה, במגזר העסקי ובאקדמיה בישראל ובעולם. מרצה באוניברסיטת בר אילן ובמרכז הבינתחומי בהרצליה. עבודת הדוקטורט שלה עוסקת בשאלה: "מה הופך נאום ליעיל ותופס כותרות". שותפה מייסדת ב-Supersonas, יוזמת ומגישת התכנית 'מעבר למילים' בערוץ הכנסת ובערוץ 2, יוצרת הסרט הדוקומנטרי 'קליינער רודי', מחברת הספר 'משחק מול מצלמה על-פי רותי דייכס', והביוגרפיה 'רלף קליין – המאמן'.

נשואה לבמאי עמי טיר ואמא לבת, לבן, ולכלב העונה לשם סש"ה - ראשי התיבות לתרגילי הנשימה שהמציאה להפגת פחד קהל ומצלמה.

מוטו לחיים: "הספונטניות הטובה ביותר היא זו המתוכננת עד לפרט הקטן ביותר״
[הנרי קיסינג׳ר]

 


גלית דיאמנט, מנכ"לית משותפת ומנהלת פיתוח תוכן ועסקים של She Speaks

שותפה מייסדת ב-Supersonas. בעלת 20 שנות ניסיון בענף הלימודים, לרבות הקמה וניהול מערכות תקשורת שיווקית ודוברות. מומחית לכתיבה ולהסברה, יוצרת הבלוג "סיפורים מהקישקע" במגזין סלונה, עורכת ומנהלת תוכן בפרינט ובדיגיטל לרבות כתיבת נאומים, הרצאות, טקסטים להנחיה ותוכן שיווקי, בעברית ובאנגלית. בעלת תואר BA באנגלית מהאוניברסיטה העברית ותואר MA בתוכנית למינהל ציבורי למנהלים מאוניברסיטת חיפה. יסדה וניהלה את מערך השיווק והדוברות של רשת בית הספר הריאלי העברי. נשואה ואם לשלושה ילדים, בהם בן זקונים שזכה לכינויים "מעיין הנעורים" "סטארט-אפ" ו"אנטי אייג'ינג".

מוטו לחיים: העולם מריע למעשים, לא לכוונות.

 

 

חנה רדו, יו"ר She Speaks

משנה ליור קבוצת מקאן תל אביב ויזמית חברתית סדרתית. מייסדת ויורMcCann Valley  במצפה רמון, מייסדת ונשיאת Supersonas, מייסדת ויור מדברתשעשרה במצפה רמון,מייסדת ויור ההאב הטכנולוגי Spring Valley בעמק המעיינות, שותפה משקיעה בפלטפורמה הטכנולוגית Innovesta, ומייסדת לב תשעשרה בצפת. מרצה מבוקשת בתחומי היזמות החברתית בפריפריות החברתיות והשוויון המגדרי. נשואה ואם לשלושה ילדים וסבתא לנכדה. ידועה בכינויה "בת גוריון".

מוטו לחיים: דברים רעים קורים כשאנשים טובים שותקים

 

 

מתי ומדוע הקמתן את המיזם? על אלו צרכים או פערים בחברה הישראלית עונה המיזם?

חנה: שלושתנו שותפות מייסדות ב-Supersonas  - ארגון חברתי שהקמתי ב-2015 כדי לקדם נוכחות נשית שוויונית ומאוזנת בצמתי ההשפעה. בשלוש השנים האחרונות עקבנו אחר הבעיה החמורה של קולן הלא נשמע של נשים בשיח הציבורי. זיהינו שבנוסף להימנעות של מארגני כנסים ופאנלים בתקשורת ליצור איזון בין דוברים ודוברות, גם הנשים עצמן נוטות לסרב להצעות להופיע מול קהל. הבנו שיש כאן בעיה שנוכל לפתור אם נלמד נשים לומר 'כן' לכל הזדמנות להופיע על במה ובכל סיטואציה תקשורתית. לכן הקמנו את She Speaks - האקדמיה להסמכת נשים באמנות הרטוריקה וההופעה מול קהל ומצלמה.

 

איך עובד החיבור ביניכן?
 

גלית: אנחנו מכנות את עצמנו "למה, מה ואיך" וכך אנחנו פועלות. חנה היא ה"למה", היא הביאה איתה את האג'נדה של Supersonas ואת הסיבה שבגללה הקמנו את She Speaks: כדי לפתור את הבעיה של קולן הלא נשמע של נשים בשיח הציבורי וליצור שיח מאוזן בכל פאנל או כנס. מישל היא ה"איך": היא בנתה את המתודה שמחזקת את שריר האומץ של נשים כדי שיכבשו את במות חייהן. אני ה"מה": ההבנה שעלינו להקים בית ספר ייחודי ומבודל לצרכי נשים שיפתור את ה 'למה' וילמד את ה'איך'. החלוקה הזאת יצרה לנו תפקידים מובחנים: חנה – יזמות וניהול פיננסי, מישל - ניהול אקדמי ואני ניהול הפיתוח העסקי, יצירת תוכן רלוונטי ולימוד כתיבה. כל אחת עוסקת בתחומה והחלטות ניהוליות מתקבלות יחד.

 

מדוע בחרתן להתמקד בנשים? מהי עוצמה נשית מזווית הראיה שלכן?

מישל:ב-20 השנים האחרונות אימנתי נשים וגברים מכל התחומים וחקרתי את ההבדלים בין הסגנונות הרטוריים שלהם. השונות נובעת ממאפיינים אישיותיים ביולוגיים, אך גם ממסרים מגדריים שקיבלנו בילדות. הסטריאוטיפ לפיו בנים מחונכים 'להיות גיבורים' ובנות מצופות 'להיות שקטות ומנומסות' מוביל אצל נשים לשריר אומץ לא מפותח, להימנעות מהשמעת קולן ולהרבה תקשורת "מתנצלת". התכנית הייחודית שבנינו ב-She Speaksנותנת דגש לניהול דפוסי רטוריקה מגדרית וכלים לשדרוג כישורי השכנוע גם אם את האישה היחידה בחדר. כל אלה מתכתבים באופן ישיר עם עוצמה נשית במיטבה.

 

למי מומלץ להגיע אליכן? איזה תהליך עוברות הנשים שמגיעות לאקדמיה?

גלית: מגיעות אלינו מנהלות, יזמיות, נשות עסקים, עצמאיות ושכירות, הייטקיסטיות, נשות אקדמיה, מדעניות ומומחיות טכנולוגיה. נשים שכבר מרצות ורוצות להתמקצע, נשים שחולמות לרכוש בסיס ידע כדי להפוך למרצות, נשים שרוצות לנהל טוב יותר את התקשורת שלהן עם העובדים, עם הממונים, סביב שולחן הדיונים, עם לקוחות או ספקים ולהיות נוכחות במיטבן בכל סיטואציה תקשורתיתחוץ מתכנית הדגל ותכניות נוספות לשוק הפרטי, אנחנו עובדות גם עם חברות וארגונים. שם אנחנו תופרות תכניות שמותאמות לסדר היום הארגוני ואם הארגון מבקש אנחנו שמחות ללמד גם גברים J

 

מישל: תכנית הדגל שלנו מורכבת משבעה מפגשים בני ארבע שעות כל אחד, ומשלבת ידע תיאורטי מתקדם שחלקו בלעדי, פרי פיתוח עבודת הדוקטורט שלי, יחד עם התנסות מעשית אינטנסיבית מול קהל ומצלמה. הצפייה בחומרי הגלם והמשוב האישי, מעניקים לכל אחת כלים אישיים לשדרוג היכולות הרטוריות בכל סיטואציה תקשורתית. העבודה נערכת במליאה ובקבוצות קטנות בליווי מנטוריות הבית שלנו, ובשיעור השביעי יש לנו אירוע שיא חגיגי שבו כל תלמידה עולה לבמה להרצאה בת חמש דקות מול קהל רחב. כל ההרצאות מצולמות, נערכות ונמסרות לתלמידה לשימושה. מסיימות התכנית מצטרפות לקהילת בוגרותShe Speaks לדורותיהן – במסגרתה אנחנו מקיימות שיח פורה, התייעצויות מקצועיות ולמידה משותפת.

 

אתן מגדירות את עצמכן כעסק חברתי, מדוע זה חשוב ובמה שונה עסק חברתי מארגונים אחרים?
חנה: 
כעסק חברתי, שליש מהרווחים שלנו נועדו לתמוך בקידום אג'נדת הנוכחות הנשית והשוויון המגדרי של Supersonas. האג'נדה היא נר לרגלנו, איתה אנחנו קמות בבוקר ואיתה אנחנו הולכות לישון בלילה. זה מחבר אותנו למשהו חשוב שגדול יותר מאתנו ומהעסק, שיש לו רלבנטיות עם אריכות מדף. לצערנו, ייקח הרבה זמן ועבודה עד שיושג שוויון מגדרי בצמתי ההשפעה, אז כנראה נישאר בסביבה בעשורים הקרובים.

 

תוכלו לתת טיפים מניסיונכן העשיר לנשים שמעוניינות לתפוס את חזית הבמה (פיסית ורגשית), אך חוששות?
מישל: 
אישה שמחליטה שנמאס לה מכך שפחד קהל מנהל אותה ומחליטה להילחם בו, תגלה מהר מאוד שהפחד לא הולך לשום מקום, אך ניתן ללמוד כיצד לתעל אותו למקומות של התרגשות ואז במקום שישתק אותנו הוא מניע אותנו קדימה. הדרך הקצרה ביותר להתגבר על פחד היא מבחוץ-פנימה, כלומר: באמצעים פיזיולוגיים, לא פסיכולוגיים. כדי להכין את עצמנו כאן ועכשיו לעלות לבמה ולכבוש אותה עלינו להכין את הגוף, ולהשתמש בטכניקות שמרגיעות אותנו מהר. כשהגוף מרגיש יותר טוב, גם הראש מסתדר.

 

מה הדבר הבא שאתן מתכננות?
חנה: אנחנו מתכננות להקים סוכנות למרצות שתחבר את הבוגרות שלנו לארגונים ולכנסים ושתסייע להן לפתח את המשך דרכן כמרצות. בימים אלה חברנו למנהלת טאלנטים שתוביל את הסוכנות ותהיה צלע משלימה לתהליך של בוגרות התכנית: מתלמידות למרצות מקצועיות. 

 

ממה אתן מקבלות השראה?
גלית
: אנחנו שואבות השראה עצומה ממאות הסטודנטיות שלנו שבחרו לצאת מאזור הנוחות ולבוא ללמוד, מהתהליך האמיץ שהן עוברות אצלנו ומהרצאות הגמר שלהן באירוע הסיום. אנחנו פוגשות נשים שמינפו סיפורי חיים בלתי רגילים לעשיה משמעותית בכמעט כל תחום אפשרי, כמו אישה שייצגה את עצמה במשפט הגירושין שלה והפכה את זה למקצוע, אישה שעברה לידה שקטה של תאומים ומינפה את זה לקרן שמקדמת חקיקה בנושא בריאות האישה, אישה שסיימה תיכון במגמת מזכירות והפכה ברבות השנים לעורכת דין מובילה לזכויות אדם, ומנהלת בכירה שסבלה מניכור הורי. תהליך מרגש נוסף קורה כשבוגרות מתפתחות וחוזרות אלינו כמנטוריות. זכות גדולה לעשות דרך עם כל כך הרבה נשים מעוררות התפעלות. הן המנוף המשמעותי ביותר לעשיה שלנו.

 

אנחנו כאן בגילטי מתחברים לקהילה הנשית ומפצירים בכן, אל תשתקו!

לפרטים ולמידע נוסף על הפעילות, הכנסו לאתר

0

סל הקניות שלי

אין מוצרים בסל הקניות

סל הקניות שלך ריק

אל תפספי מוצרים במחירים מיוחדים! 4

אל תפספי מוצרים במחירים מיוחדים!

היי!

התחברי לאתר והתחילי לצבור הנחות בתכנית הנאמנות שלנו

WELCOME BACK

אפשר להתחבר באמצעות שם משתמש וסיסמא או באמצעות קוד אשר אשלח לטלפון הנייד שלך

שכחת סיסמא ?

שלחנו לך SMS לטלפון הנייד עם קוד כניסה

או

או

כיף שבאת :)

הרשמי לאתר והתחילי לצבור הנחות בהתאם לתכנית הנאמנות שלנו

הסיסמא צריכה להכיל לפחות 6 תווים

או